Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Liga okręgowa ma ruszyć na początku sierpnia

O ile pandemia koronawirusa nie będzie stanowić zagrożenia, jeszcze w czerwcu mają się odbyć baraże o awans w niższych ligach piłkarskich seniorów. Natomiast start sezonu 2020/2021 zaplanowano na sierpień.

 Przypomnijmy, że już wcześniej zdecydowano o zakończeniu rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych, klas młodzieżowych oraz rozgrywek kobiet prowadzonych przez K-PZPN. Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjęto układ po ostatniej rozegranej kolejce. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans, za to po sezonie 2019/20 nie będzie spadków.
25 maja zarząd Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej postanowił, iż w przypadku, gdy dwie drużyny aspirujące do miejsca premiowanego awansem mają taką samą ilość punktów, o końcowym rozstrzygnięciu zdecyduje mecz dodatkowy pomiędzy zainteresowanymi klubami. Gospodarzem barażu będzie drużyna, która zgodnie z terminarzem miała pełnić tę rolę w bezpośrednim meczu pomiędzy tymi zespołami w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Zatem finalnie liczył się będzie wynik dwumeczu.
W najbliższej nam okolicy taka sytuacja zachodzi w klasie A grupy II, gdzie wiceliderem jest Zootechnik Kołuda Wielka, a 3. pozycję zajmuje Piast Kołodziejewo. Drużyny te zagrają rewanż w Kołodziejewie (w Kołudzie Wielkiej gospodarze wygrali 2:1). O awans do klasy A powalczą także drużyny klasy B z grupy IV - Legia Strzelce i AF Brzoza. W pierwszym spotkaniu Legia wygrała u siebie 2:0. Z kolei w klasie B grupy V u siebie zagra LZS Koscielec z Fregatą Polanowice (pierwszy mecz 1:1). Natomiast w grupie I klasy B taki sam bilans punktowy mają Tarpan Mrocza i Sokół Nowy Dwór (Tarpan wygrał u siebie 1:0)
Zarząd związku zaplanował jednocześnie na sierpień terminy rozpoczęcia rozgrywek w poszczególnych klasach sezonu 2020/2021.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki, w czwartek 28 maja.

Bartosz Woźniak, 27 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.