Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uroczystości

W świetlicy szpitala w Żninie odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego dyrektora. Przywitany został jego następca i dokonano wyboru składu rady nadzorczej spółki PCZ na nową kadencję.

W wyniku zamrożenia gospodarki z powodu zagrożenia epidemicznego w marcu br. nie doszło do planowanego otwarcia kompleksu Cukrownia Żnin. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i od 1 czerwca hotel już działa, choć cała inwestycja wciąż jeszcze jest realizowana. 10 czerwca odbyła się prezentacja tego, co zrobiono i jakie są dalsze plany.

W czwartek, 9 czerwca na Rynku w Szubinie została otwarta wystawa pn. 650 lat fary szubińskiej 1370-2020.

Uczestnicy międzypokoleniowego konkursu plastycznego z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II pod nazwą „Papieska Laurka Urodzinowa” odebrali nagrody 4 czerwca.

Szkółka kitesurfingu, bary, restauracje i ponad połowa z docelowo planowanych 650 łóżek hotelowych będą do dyspozycji gości od 1 czerwca. Na przełomie czerwca i lipca powinna też ruszyć produkcja piwa w wybudowanym browarze.

W związku ze stanem epidemii i zamkniętymi szkołami, zdecydowana większość zaplanowanych nabożeństw pierwszokomunijnych nie odbędzie się. Gros z tych odwołanych zostało przesunięte na wrzesień, ale to i tak są wstępne ustalenia, bo rodzice i kapłani nie wiedzą czy stan epidemii się przedłuży, czy nie. Poniżej informacje z gminy Szubin, informacje o komuniach w innych gminach zamieszczamy w papierowym wydaniu Pałuk.

Jak nas poinformował kpt. Bartosz Walkowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle, 4 maja o 10.30 w sali konferencyjnej komendy została zorganizowana uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Na razie odwołano dwa koncerty w ŻDK, ogólnopolskie mistrzostwa strażaków w piłkę nożną, prawdopodobnie nie odbędą się Biegi Hopfera i wiele wskazuje na to, że nie odbędą się w pierwotnym terminie Biegi Żnińskie. Jeśli chodzi o inne planowane wydarzenia kulturalne w Żninie - one też nie są pewne.

Ci, którzy zdecydowali się świętować Dzień Kobiet w Lubostroniu, mogli liczyć na solidną porcję przyjemnej muzycznej rozrywki. Nie zabrakło także lampki szampana.

Panie z sołectwa Kania, czyli z Kani, Gulczewa i Augustowa, świętowały Dzień Kobiet w świetlicy wiejskiej.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.