Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dyrektor Cukrowni Żnin Damian Czajkowski fot. Karol Gapiński

Szkółka kitesurfingu, bary, restauracje i ponad połowa z docelowo planowanych 650 łóżek hotelowych będą do dyspozycji gości od 1 czerwca. Na przełomie czerwca i lipca powinna też ruszyć produkcja piwa w wybudowanym browarze.

Otwarcie kompleksu Cukrownia Żnin było zapowiadane na kwiecień br. Ze względu na stan epidemii do tego nie doszło. Wprowadzone obostrzenia zresztą wykluczały możliwość prowadzenia działalności przez hotele. Co więcej, w kompleksie Cukrownia Żnin mają być również punkty gastronomiczne, które w związku z epidemią też zostały zamknięte w całym kraju.
Wprowadzone obostrzenia obecnie są stopniowo zdejmowane. Dotyczy to również hoteli, restauracji i działalności rekreacyjnej. Dyrektor kompleksu Grupy Arche Cukrownia Żnin, Damian Czajkowski zapowiedział w rozmowie z nami częściowe jego otwarcie od 1 czerwca br.
13 maja dyrektor oprowadził nas po kompleksie. Co prawda pokoje hotelowe wciąż są jeszcze zamknięte, ale Damian Czajkowski zapewnia, że za 2 tygodnie wszystko będzie gotowe. Został także uporządkowany teren plaży nad Dużym Jeziorem, na której Cukrownia Żnin zorganizuje strefę wypoczynkową z barem. Będzie też wypożyczalnia sprzętu wodnego i szkółka kitesurfingu. W lipcu będzie się można napić także piwa, a konkretnie trzech rodzajów, które będą produkowane w miejscowym browarze.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 14 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.