Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W szkole

26 czerwca nauczyciele, dyrektorzy, rodzice, ale przede wszystkim uczniowie na okres wakacji letnich rozstali się z nauką, która w tym roku realizowana była inaczej niż zwykle. Świadectwa odbierali lub odbiorą z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Około 260 maturzystów przystąpiło w poniedziałek, 8 czerwca w żnińskich szkołach do egzaminu maturalnego z języka polskiego. W tym tygodniu czeka ich jeszcze we wtorek matura z matematyki, a w środę z języka obcego.

To pierwsza od wielu tygodni możliwość bezpośredniego spotkania tych, których czekają egzaminy, z nauczycielami prowadzącymi. Konsultacje odbywają się co prawda w rygorze sanitarnym, ale dają możliwość wymiany myśli, spostrzeżeń i zadawania pytań, które potrafią zrodzić się tylko podczas burzy mózgów, a nie w trakcie indywidualnej pracy przez internet, która w ostatnich 3 miesiącach była dla nich codziennością.

Wójt gminy Rogowo Tomasz Michalczak poinformował mieszkańców o tym, że zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dzieci z klas I-III nie będą się odbywać.

W czwartek, 21 maja rzecznik ratusza w Żninie poinformował, że przedszkola i żłobek pozostaną zamknięte.

Podczas wyjazdowej komisji edukacji, kultury i sportu w Radzie Miejskiej w Żninie, która odbyła się w Januszkowie omawiano możliwości i koszty ewentualnej rozbudowy oraz skutki nieprzenoszenia od 1 września br. obecnej klasy VI w tej szkole do żnińskiej "piątki".

W pierwszym terminie przeprowadzonej rekrutacji do przedszkoli w gminie Barcin okazało się, że 20 dzieci nie dostało się do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Mamliczu. Ma tam być od września o jeden oddział mniej. W innych przedszkolach też są dzieci, dla których nie ma miejsca.

Urząd Marszałkowski uruchamia 16 marca wirtualną szkołę dla maturzystów, a 17 marca dla ósmoklasistów. Zdaniem dyrektora żnińskiego ogólniaka, jest nikła szansa, że matury zostaną przeprowadzone w maju, a egzaminu ósmoklasisty, według przypuszczeń Andrzeja Kurka może w tym roku w ogóle nie być.

Jest w niej kolorowo i nastrojowo, nawet bajkowo, ale jednocześnie są stworzone doskonałe warunki do poznawania i kształtowania umiejętności oraz otwierania się na emocje. Od 2 marca żnińska "dwójka" może realizować proces dydaktyczny także przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu w sali sensorycznej.

Dzieci z "zerówek" w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie w tym tygodniu zapraszają babcie i dziadków na występy przygotowane z okazji ich święta. Klasa Oc z tej okazji wystawiła także jasełka.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.