Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyjazdowe posiedzenie komisji edukacji, kultury i sportu w Radzie Miejskiej w Żninie fot. Karol Gapiński

Podczas wyjazdowej komisji edukacji, kultury i sportu w Radzie Miejskiej w Żninie, która odbyła się w Januszkowie omawiano możliwości i koszty ewentualnej rozbudowy oraz skutki nieprzenoszenia od 1 września br. obecnej klasy VI w tej szkole do żnińskiej "piątki".

19 maja w Szkole Podstawowej im. Klemensa Janickiego w Januszkowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji edukacji, kultury i sportu w Radzie Miejskiej w Żninie. Poświęcone było omawianiu skutków niepodjęcia uchwały w sprawie przeniesienia uczniów klasy VII z SP w Januszkowie i kontynuacji nauki w SP nr 5 w Żninie.
Przewodniczący komisji Sławomir Kujawa do uczestnictwa w dyskusji zaprosił również zastępczynię burmistrza Żnina Halinę Rosiak-Kozłowską, dyrektora SP 5 w Żninie Krzysztofa Kaczmarka, p.o. dyrektora szkoły w Januszkowie Rafała Lianę, dyrektora Centrum Usług Wspólnych i Zarządzania Oświatą Jacka Świtałę. Przybyły też Mirosława Wojtasiak z rady rodziców uczniów szkoły w Januszkowie i reprezentująca nauczycieli Barbara Śledzikowska.
Rafał Liana przedstawił informację w sprawie szacowanych kosztów i technicznych możliwości przygotowania sali na potrzeby zajęć w VII klasie, w tym z chemii i fizyki. Szkoła w Januszkowie bowiem w ostatnich latach nie prowadziła takich zajęć. Potwierdził, że jeśli byłyby pieniądze, to szkoła jest w stanie przygotować się do zajęć z VII klasą od września. Przewodniczący Sławomir Kujawa przekazał uczestnikom komisji także protokół z posiedzenia komisji specjalnego zespołu, który zajmował się przygotowaniem szkoły w Januszkowie do prowadzenia zajęć w pełnym systemie organizacyjnym, ośmioklasowej szkoły podstawowej.
Radny opozycji Andrzej Kurek w toku dyskusji jednak zasugerował, że prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Żninie burmistrz i koalicja go popierająca będą chcieli ponownego głosowania w sprawie uchwały, która nie została podjęta na ostatniej sesji 30 kwietnia. Chodziło w niej o wskazanie uczniom obecnej klasy VI w szkole w Januszkowie nowego miejsca dla kontynuowania obowiązku edukacji w klasie VII. Miałaby nią być piątka w Żninie.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach w czwartek, 21 maja.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 21 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.