Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rzecznik ratusza Dawid Kolasa poinformował, że przedszkola i żłobek prowadzone przez gminę Żnin pozostaną zamknięte do 30 czerwca fot. Karol Gapiński

W czwartek, 21 maja rzecznik ratusza w Żninie poinformował, że przedszkola i żłobek pozostaną zamknięte.

Placówki przedszkolne i żłobki mogą w Polsce funkcjonować w specjalnym rygorze sanitarnym od 6 maja. Wtedy jednak wiele samorządów, które prowadzą przedszkola, nie skorzystało z tej możliwości. Tak też było w gminie Żnin. Później wprowadzona została też możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkołach podstawowych, ale tylko dla klas I-III. Do tej pory gmina Żnin nie wykorzystała żadnej z tych furtek, bo zagrożenie epidemiczne wciąż jest duże.
- Informujemy, że placówki przedszkolne w gminie Żnin oraz żłobek gminny pozostaną zamknięte do 30 czerwca 2020 r. Oddziały "0" oraz klasy I-VIII wrócą do szkół po wakacjach (jeśli nie nastąpią odgórne zmiany, to będzie to 1 września 2020 r.). Zainteresowanie rodziców dzieci klas I-III, które zgodnie z rządowymi komunikatami teoretycznie mogły wcześniej wrócić na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, było w poszczególnych szkołach znikome - od 1,1% dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie do 5% w Szkole Podstawowej w Słębowie. W gminie Żnin będą w tym terminie odbywały się wyłącznie konsultacje dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej. Udział zadeklarowało 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Zajęcia konsultacyjne odbywały się będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Dla burmistrza Żnina oraz osób zarządzających gminną oświatą kluczowe w tym kontekście jest bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i ich opiekunów i osób pracujących w placówkach. Powyższe decyzje podyktowane są w równym stopniu analizą sytuacji epidemiologicznej, jak i licznymi rozmowami burmistrza z rodzicami dzieci oraz kadrą placówek - przekazał w czwartek, 21 maja rzecznik Urzędu Miejskiego w Żninie Dawid Kolasa.

Karol Gapiński, 21 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.