Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zgodnie z zapowiedzią powiat żniński zleca profilaktyczne testy na obecność koronawirusa, którymi objęci są wszyscy zatrudnieni w Domach Pomocy Społecznej. Zresztą w całym powiecie żnińskim od 19 kwietnia nie było kolejnych przypadków zakażeń.

Trzy Domy Pomocy Społecznej, a konkretnie w Tonowie, Podobowicach i Barcinie są jednostkami organizacyjnymi powiatu żnińskiego. Doświadczenia nie tylko polskie, ale i zagraniczne, a także nasze lokalne, konkretnie z Podobowic wskazują, iż placówki opiekuńcze osób starszych mogą stawać się ogniskami zakażeń koronawirusem. W DPS w Podobowicach po szybkim potwierdzeniu 1 kwietnia dwóch przypadków zakażenia, sytuację udało się opanować i wirus nie rozwinął się. Dwaj mieszkańcy tej placówki, którzy byli hospitalizowani w szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu są już ozdrowieńcami. Wrócili do swojego DPS. W Podobowicach przebadani byli na początku kwietnia wszyscy pracownicy tamtejszego DPS i wyniki ich testów były ujemne. Po tamtych doświadczeniach powiat żniński postanowił skorzystać z dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i profilaktycznie przeprowadzać testy na koronawirusa u pracowników wszystkich swoich DPS-ów.
W ostatnim wydaniu papierowym Pałuk informowaliśmy o negatywnych wynikach u wszystkich przebadanych 54 pracowników DPS w Tonowie. W poniedziałek w południe zaś dotarły wyniki testów 38 pracowników DPS w Barcinie. Jak przekazał starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, zarówno badanie na przeciwciała, jak i genetyczne nie potwierdziło w żadnym przypadku zakażenia SARS CoV-2.W powiecie żnińskim od początku pandemii potwierdzono 21 przypadków choroby Covid-19. Od ponad dwóch tygodni nie odnotowano w powiecie żnińskim żadnych zakażeń kolejnych osób. Obecnie, według wiedzy Zbigniewa Jaszczuka, jest w powiecie żnińskim tylko kilku pacjentów z wciąż dodatnimi wynikami na koronawirusa. W każdym z tych przypadków choroba ma lekki przebieg i pacjenci pozostają w swoich domach.
Z informacji Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wynika, że do 4 maja w powiecie nakielskim było potwierdzonych od początku pandemii 28 przypadków zakażenia. Jedynym powiatem w województwie, w którym nie było żadnego przypadku pozostał tucholski. W zeszłym tygodniu bowiem potwierdzono pierwszy przypadek w powiecie ziemskim, inowrocławskim. Łącznie w naszym województwie było 557 przypadków zakażenia, w tym 203 ozdrowieńców, a 30 osób zmarło w wyniku choroby wywołanej koronawirusem.
4 maja w powiecie żnińskim 192 osoby są objęte kwarantanną.

Karol Gapiński, 4 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.