Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Baner na janowieckim rynku fot. Sylwia Wysocka

Jesteśmy z wami. Dziękujemy!!! Pracownikom Służby Zdrowia, Sprzedawcom. Kierowcom, Policjantom, Darczyńcom, Strażakom, Pracownikom Opieki Społecznej i Wszystkim, którzy pomagają ludziom w tym trudnym czasie - baner o takiej treści zawisł w Janowcu przy rynku w miejscu, gdzie do tej pory wywieszane były banery informujące o imprezach kulturalnych czy sportowych w mieście.

Burmistrz Leszek Grzeczka przyznaje, że pomysł był jego i zrodził się dzięki dwóm aspektom: temu, że w Zrazimiu sołtys Elżbieta Kosicka powiesiła dziękczynny baner i, że w radiu usłyszał o akcji gminy Chodzież, która na rynku wyeksponowaniem serca dziękowała za działalność mimo pandemii.
- Postanowiłem, że u nas też taki element powinien się znaleźć i stąd pomysł, a już projekt i wykonanie aż po zawieszenie, to dzieło dyrektora M-GOK Karola Nojgebauera. To nasz wyraz wdzięczności, ogólnie pojętej społeczności gminy Janowiec Wielkopolski dla wszystkich, którzy pomagają ludziom w tym trudnym czasie walki z koronawirusem. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić wdzięczność i przeciwstawić się tzw. hejtowi w stosunku do osób, które piętnują głównie pracowników służby zdrowia, co jest nieładne i nieodpowiedzialne - mówi burmistrz Leszek Grzeczka.
Baner to jasny głos, jasne stanowisko mieszkańców gminy, którzy dziękują za pracę i pomoc wszystkim tym, którzy mimo koronawirusa i większego ryzyka zarażenia się, idą do pracy, niosą pomoc i zapewniają ciągłość chociażby towaru w sklepach, zapewniają bezpieczeństwo.
Baner powiesili pracownicy M-GOK we wtorek 12 maja, kiedy swoje święto obchodziły pielęgniarki i położne.

Sylwia Wysocka, 13 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.