Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Projekt sztandaru szkoły. Dyrektor Joanna Krystosiak podkreśla, że w rzeczywistości wszystkie słowa i lamówki będą wyszyte złotą nicią (nie tak jak w projekcie)

11 maja odbędą się w Słębowie uroczystości nadania imienia Anny i Alfreda Krzyckich tamtejszej szkole. W zeszłym tygodniu o tym, że placówka będzie miała za swoich patronów słynnych, przedwojennych wydawców, zdecydowała Rada Miejska w Żninie.

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej w Żninie została przez radnych podjęta jednogłośnie uchwała o nadaniu imienia Anny i Alfreda Krzyckich Szkole Podstawowej w Słębowie. Ta placówka oświatowa była dotychczas jedyną spośród jednostek oświatowych prowadzonych przez gminę Żnin, która nie miała swojego patrona.
Dyrektor Joanna Krystosiak powiedziała, że szkoła w Słębowie rozpoczęła wcześniej procedurę wybrania patrona oraz gromadzenia funduszy na wykonanie sztandaru w związku z tym, iż rok 2018 jest rokiem 100-lecia istnienia placówki.
Możliwość składania propozycji na patrona szkoły miały: samorząd uczniowski, rada pedagogiczna i rada rodziców. Również propozycje od mieszkańców były brane pod uwagę. Ostatecznie wpłynęły propozycje nadania SP w Słębowie imienia Wandy Dobaczewskiej, imienia Ziemi Pałuckiej i imienia Anny i Alfreda Krzyckich.
O propozycji imienia Ziemi Pałuckiej najgłośniej mówiło się na samym początku. Dlatego zdaniem pani dyrektor ta propozycja utkwiła w świadomości szkolnej społeczności w sposób znaczący. Mimo to jednak nie była aż tak przekonująca, aby zwyciężyć w głosowaniu uczniów i pracowników szkoły z propozycją wybrania na patronów placówki małżeństwa słynnych, żnińskich wydawców sprzed II wojny światowej, czyli Anny i Alfreda Krzyckich. To bowiem ta ostatnia propozycja wygrała z przewagą 7 głosów nad propozycją imienia Ziemi Pałuckiej.

Projekt sztandaru szkoły. Dyrektor Joanna Krystosiak podkreśla, że w rzeczywistości wszystkie słowa i lamówki będą wyszyte złotą nicią (nie tak jak w projekcie)


Szkoła w Słębowie zgromadziła na swoim koncie blisko 6.000 zł i zamówiła już wykonanie swego sztandaru. Jest gotowy projekt tego symbolu szkoły, który ma wykonać firma z Poznania. Wcześniej wykonywała ona m.in. sztandar dla Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.
Sztandar musi być gotowy na 11 maja. Wtedy odbędzie się w Słębowie uroczystość nadania szkole imienia, na którą złożą się program artystyczny, w którym przybliżone będą postaci patronów i ich dzieła oraz część oficjalna. Na uroczystości będą też córki Anny i Alfreda Krzyckich. Dyrektor Joanna Krystosiak poinformowała, że wcześniej kontaktowała się z nimi i uzyskała ich akceptację dla wyboru ich rodziców na patronów szkoły w Słębowie.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1355 (5/2018)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.