Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Elżbieta Putz z sekretariatu jest już przygotowana na bezpieczne przyjmowanie petentów. Oddziela ją od nich ekran, który zatrzyma potencjalnego koronawirusa. fot. Magdalena Kruszka

Od 21 kwietnia następuje stabilizacja pracy Urzędu Miejskiego w Łabiszynie. Zniknie barierka przy schodach na piętro, a petenci będą przyjmowani na parterze i na półpiętrze. Wszyscy pracownicy pracujący zdalnie mają wrócić do Urzędu. Zostaną wdrożone zasady bezpieczeństwa.

- Kończymy ze zdalną pracą i wszyscy pracownicy wracają na swoje stanowiska pracy - oznajmił burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek. - Do początku maja tworzymy dwa miejsca przyjmowania naszych interesantów. Na parterze będą przyjmowani interesanci kierujący się do urzędników z parteru, a na półpiętrze interesanci do urzędników z piętra. W przypadkach indywidualnych klienci będą przyjmowani na sali obrad. Będziemy obserwować sytuację i jeśli nie zauważymy raptownie zwiększonej liczby klientów, to po 4 maja dopuszczamy możliwość powrotu naszych interesantów na piętra i do pokoi, a równocześnie, przygotowujemy ochrony zewnętrzne urzędników.
Urzędnicy zostaną oddzieleni ekranami z pleksi od petentów. Wszystkie stanowiska będą miały ochronę zewnętrzną. Poza tym będzie ochrona ścianka pomiędzy pracownikami w biurach, jeśli nie będzie możliwość zachowania odległości dwóch metrów. Do burmistrza i sekretarz będzie można wchodzić normalnie z zabezpieczeniami, które są wymagane, czyli w maseczce.
- Pracownicy nie wpadają w panikę. Zachowujemy standardy, które zostały określone, czyli maseczki, rękawiczki, zachowanie odległości i indywidualne załatwianie spraw. Jeszcze w tej chwili częściowo pracujemy zdalnie. Kilka osób jest na zwolnieniu opiekuńczym. Staraliśmy się też, żeby w biurach było jak najmniej pracowników - mówi burmistrz Łabiszyna. - My już musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, tak jak z innymi wirusami, jak choćby z grypą, która ma sporo ofiar.
Do normalnego trybu wraca praca Rady Miejskiej. Planowane jest posiedzenie komisji rewizyjnej, a potem także sesja absolutoryjna. Odbędzie się to w urzędzie, a nie w trybie zdalnym, choć terminy jeszcze nie są znane. Do 4 maja Urząd Miejski w Łabiszynie pracuje do 14.00.
- Będziemy obserwować, co się będzie działo, bo różne są sygnały z ministerstwa, które mówi, że liczba zakażeń może dopiero eksplodować - powiedział burmistrz Łabiszyna. - My też stwierdziliśmy, że dajemy sobie dwa tygodnie czasu na to, czy faktycznie ograniczamy obostrzenia, czy trzymamy reżim.

Magdalena Kruszka, 23 IV 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.