Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Dyrektor Jacek Superczyński chce, by prace przy modernizacji sieci informatycznej rozpoczęły się jak najszybciej fot. Arkadiusz Majszak

Szkoła Podstawowa w Gąsawie potrzebuje 38.000 złotych na modernizację sieci komputerowej. Wiąże się to z podłączeniem nowoczesnego sprzętu za kwotę ponad 135.360 złotych, który otrzymała gąsawska szkoła. Radni wyrazili zgodę na zabezpieczenie pieniędzy w budżecie.

Szkoła Podstawowa w Gąsawie realizuje projekt, w ramach którego odbywają się wszelkiego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. W ramach tego projektu szkoła otrzymała również wysokiej klasy pomoce dydaktyczne, wśród nich między innymi komputery i elektryczne mikroskopy za ogólną kwotę 135.360 złotych. Jednakże, żeby uczniowie mogli skorzystać z nowoczesnych komputerów i innego sprzętu, w szkole trzeba zmodernizować sieć logiczną. Koszt modernizacji sieci informatycznej oszacowany na 38.000 złotych.
- Ja takich pieniędzy nie mam. Ta sieć nas wprowadza w XXI wiek, jeśli chodzi o funkcjonowanie szkoły. Sprzęt dostaliśmy w grudniu. Okazało się, że do tej sieci, którą mamy nie podłączymy tego sprzętu. I stąd prośba do państwa, czy państwo widzą potrzebę budowy takiej sieci? - pytał w miniony piątek na połączonym posiedzeniu wszystkich komisji stałych Rady Gminy w Gąsawie dyrektor gąsawskiej Szkoły Podstawowej Jacek Superczyński.
Wójt Błażej Łabędzki powiedział, że skoro wydano duże pieniądze na dobry i luksusowy sprzęt, to należy na dostosowanie sieci w budżecie gminy pieniądze zarezerwować.
- Chodzi o to, żeby dzieci mogły z tego sprzętu korzystać. Marnotrawstwem by było tych pieniędzy, które wydano na ten sprzęt nie wykorzystać - dodał wójt.
Radny Józef Goc podkreślił, że jeśli tak sporą kwotę pieniędzy wydano na zakup nowego sprzętu, to gmina powinna sfinansować modernizację sieci.
W opinii radnego Leszka Kranza modernizacja sieci w gąsawskiej szkole powinna przyczynić się do tego, by zaczął w końcu funkcjonować dziennik elektroniczny. Radny dodał, że e-dziennik powinien już funkcjonować od lat.
Radny Jacek Mielcarzewicz zwrócił uwagę, że słowa Jacka Superczyńskiego są zasadne. I dodał: - Jesteśmy wiejską szkołą. Mówienie o wyrównywaniu szans między szkołami wiejskimi i miejskimi to tylko hasło. Teraz nadarzyła się okazja, żeby nasza szkoła dobiła do miejskiego poziomu. Dlatego popieram wniosek dyrektora, żeby te pieniądze wysupłać. To nie jest inwestycja na rok czy na dwa, lecz na lata. Inwestowanie w dzieci i młodzież jest najlepszą inwestycją.
Radny Piotr Sobolewski pytał, na ile modernizacja sieci podniesie atrakcyjność szkoły.
Jacek Superczyński wyjaśnił, że poprawi się sprawność funkcjonowania placówki.
Dodał, iż dotąd w szkole nie było w każdej sali komputera, a także do każdej sali nie była doprowadzona sieć komputerowa. Z tego wynika między innymi brak wprowadzenia dziennika elektronicznego. Nowa sieć ułatwi też pracę nauczycielom.
Dzięki temu, że w każdej klasie będzie komputer, nauczyciel będzie mógł wydrukować to, co w danej chwili potrzebuje. Poza tym, jak powiedział dyrektor, nie będzie trzeba przynosić danych na pendrive, co wyeliminuje problemy z wirusami.
Po modernizacji sieci w Szkole Podstawowej w Gąsawie będzie codziennie czynnych około 80 komputerów.
Jacek Superczyński nie ukrywa, że chce, ażeby prace modernizacji sieci informatycznej rozpoczęły się jak najszybciej.
Skarbnik Teresa Katulska wyjaśniła, że zarządzeniem wójta pieniądze na modernizację zostaną w budżecie zabezpieczone.
Wszyscy radni obecni na komisji poparli wniosek dyrektora Jacka Superczyńskiego.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1356 (6/2018)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.