Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka
Andrzej Kurek apeluje do swoich uczniów o odpowiedzialność za siebie i całe społeczeństwo. "Nie gromadźcie się w większych grupach na spotkania w parkach, ale uczcie się w domach. To, że nie chodzicie do szkół, nie oznacza ferii" - mówi dyrektor żnińskiego ogólniaka. fot. Karol Gapiński

Urząd Marszałkowski uruchamia 16 marca wirtualną szkołę dla maturzystów, a 17 marca dla ósmoklasistów. Zdaniem dyrektora żnińskiego ogólniaka, jest nikła szansa, że matury zostaną przeprowadzone w maju, a egzaminu ósmoklasisty, według przypuszczeń Andrzeja Kurka może w tym roku w ogóle nie być.

Od 12 marca ze względu na zagrożenie koronawirusem dzieci i młodzież szkolna nie uczęszczają na zajęcia. We wszystkich szkołach, których organem prowadzącym jest powiat żniński, a więc w ogólniaku, mechaniku i ekonomiku w Żninie realizowane są zajęcia za pośrednictwem e-dzienników. Nauczyciele mają obowiązek świadczyć pracę poza murami szkoły, stąd dyrektorzy wymagają od nich przygotowywania i realizacji zajęć dla młodzieży. Polega to na zadawaniu materiałów do nauki. Rodzice mają być też w kontakcie z rodzicami uczniów, aby i oni dołożyli starań w celu kontroli pracy swoich dzieci w zakresie nauki. Praca za pośrednictwem e-dziennika, czy też za pomocą innych narzędzi komunikacji elektronicznej i telefonicznej, jest realizowana ze wszystkimi klasami.
Od 16 marca, jak poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, które znajduje się w tym mieście, rozpoczną się także wirtualne lekcje, prowadzone przez wysokiej klasy nauczycieli. Transmisja online odbędzie się na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.
Poniedziałkowy program zajęć dla maturzystów: 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu), 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu); 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu). Wirtualne lekcje będą transmitowane on-line, za pośrednictwem strony internetowej województwa.
Jest już znany plan lekcji dla maturzystów w wirtualnej szkole na kolejne dni tygodnia.
Wtorek (17 marca): 12.00-12.30 - fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska), 13.00-13.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz), 14.00-14.30 - chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska).
Środa (18 marca): 12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka) 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski) 14.00-14.30 - język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
Czwartek (19 marca): 12.00-12.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz), 13.00-13.30 - WOS (prowadzi Marcin Empel), 14.00-14.30 - biologia (prowadzi Magdalena Lutowska).
Piątek (20 marca): 12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka), 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski), 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska).
Od wtorku 17 marca e-szkoła będzie prowadziła zajęcia także dla ósmoklasistów.
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie Andrzej Kurek zachęca maturzystów, a teoretycznie do matury w tej szkole powinno przystąpić ponad 130 osób, nie tylko uczniów ostatniej klasy w bieżącym roku szkolnym, ale i osób nie będących już uczniami, a pragnących zdać egzamin dojrzałości. - Nie jesteśmy w stanie zweryfikować teraz, czy nasi uczniowie będą uczestniczyli w lekcjach e-szkoły, ale po powrocie do normalnych zajęć, nasi nauczyciele mogą sprawdzić wiedzę, którą uczniowie na lekcjach proponowanych przez Urząd Marszałkowski zdobyli - powiedział Andrzej Kurek.
Dyrektor żnińskiego ogólniaka zachęca wszystkich maturzystów do rozłożenia swojej pracy tak, jakby egzaminy maturalne miały się rozpocząć 4 maja, według planu. Jednak Andrzej Kurek nie jest optymistą, co do możliwości przeprowadzenia egzaminów w maju. - Rozmawiam z kolegami dyrektorami i nauczycielami, ale też na bieżąco śledzę doniesienia medialne i opinie ekspertów w sprawach epidemii. Wynika z tego, że największa zachorowalność nastąpi u nas być może za ponad miesiąc. Wydaje się więc, że przeprowadzenie matur nie będzie możliwe. Natomiast specjaliści mówią, że wysokie temperatury powietrza spowodują, iż epidemia wygaśnie. Pamiętać jednak trzeba, że nawet spadek liczby zachorowań, który według tych ocen nastąpiłby pod koniec kwietnia i w maju, nie pozwoli przecież na organizację pracy przy udziale większych grup ludzi, bo wirus mógłby się znów uaktywnić. Nie sądzę, aby możliwe było wznowienie pracy szkół po 2 tygodniach. Sądzę, że rok szkolny może zostać przedłużony, a matury być może odbędą się w czerwcu lub nawet w okresie wakacyjnym. Wynik matur stanowi przecież podstawę przy naborze na studia. Jest to niewątpliwie potężny problem. Zarażeniu możemy ulec my, dyrektorzy i pracownicy administracji, którzy do szkół, mimo zawieszenia zajęć, nadal przychodzimy. To też wpłynęłoby na możliwość organizacji matury w normalnym terminie. Z rozmów ze środowiskiem nauczycielskim wynika, że prawdopodobnie egzamin ósmoklasisty może być w ogóle wycofany w tym roku. W tym jednak przypadku nie byłby to problem. O naborze do szkół ponadpodstawowych na kolejny rok szkolny decydowałby konkurs świadectw - wyraził swoje przypuszczenia i obawy, co do końcówki roku szkolnego 2019/2020 Andrzej Kurek.
Karol Gapiński, 15 III 2020

 

Andrzej Kurek apeluje do swoich uczniów o odpowiedzialność za siebie i całe społeczeństwo. "Nie gromadźcie się w większych grupach na spotkania w parkach, ale uczcie się w domach. To, że nie chodzicie do szkół, nie oznacza ferii" - mówi dyrektor żnińskiego ogólniaka. fot. Karol Gapiński

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.