Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka

Stowarzyszenie Trochę Kultury! w Żninie zostało nagrodzone jako jeden z dwunastu w naszym województwie rodzynków z pozarządówki. Nagroda to 2.500 zł. Na razie nie wiadomo jeszcze, na co będzie wydana. Wiadomo za to, jakie przedsięwzięcia w ramach wcześniejszych projektów zorganizuje stowarzyszenie.

Wczoraj w Pałacu Bursztynowym we Włocławku odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Rodzynki z pozarządówki na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje samorządowe. To nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
Spośród 23 organizacji, które złożyły akces do konkursu, 12 zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i tym samym zakwalifikowało się do drugiego jego etapu.
Po przeprowadzonych w siedzibach organizacji wizytacjach kapituła jednomyślnie postanowiła zarekomendować zarządowi województwa do nagrody wszystkie 12 wizytowane inicjatywy. Zarząd, na posiedzeniu 2 maja, zgodnie z tą rekomendacją przyznał 12 równorzędnych nagród finansowych (po 2.500 zł) wraz z tytułami Rodzynki z pozarządówki.
Jednym ze zwycięzców jest żnińskie Stowarzyszenie Trochę Kultury! Jakub Kruzel, prezes stowarzyszenia przyznał, że organizacja ta ubiegała się o tę nagrodę po raz trzeci, ale dopiero teraz odniosła sukces. Nagroda marszałka została przyznana za nagranie płyty zespołu muzycznego Free Road oraz organizację koncertu promującego debiutancki album tej żnińskiej kapeli grającej hard rocka.
Jakub Kruzel powiedział, że na razie stowarzyszenie nie podjęło jeszcze decyzji, na co będą wydatkowane środki finansowe z nagrody. Na pewno będą to cele statutowe organizacji. Być może część pieniędzy zostanie wydatkowana na wydanie kolejnej, planowanej płyty przez Free Road (ma szansę ukazać się ona w przyszłym roku lub pod koniec bieżącego). Płyty debiutanckiej Free Road nie można niestety kupić, gdyż była wydana ze środków publicznych. Rozdawano ją na koncercie promocyjnym, a przede wszystkim nagrany materiał służy zespołowi jako demo na potrzeby festiwali i koncertów, w których muzycy ze Żnina starają się o pozwolenie na występ.
Przy okazji prezes Stowarzyszenia Trochę Kultury! zdradził, iż w ramach innych projektów, w tym roku organizacja ta chce zainstalować stół do gry w ping-ponga w żnińskim parku nad Jeziorem Czaplem. Stół ten ma stanąć w zacisznym miejscu w okolicy amfiteatru. Tak, aby gry nie uniemożliwiały silne podmuchy wiatru. Jakub Kruzel dodał, iż zamiarem stowarzyszenia jest zamontowanie tego stołu przed okresem wakacyjnym. Co prawda istnieje też możliwość zakupienia rakietek i piłeczek do gry i ustawienia ich w sąsiedztwie stołu do ping-ponga na jakiejś półce. Tutaj jednak prezes stowarzyszenia jest sceptyczny. Obawia się, że ogólnodostępny sprzęt, który w teorii miałby służyć na wypożyczenie na czas gry, szybko mógłby z tego miejsca przy stole zniknąć. Tak, czy inaczej, jeśli ktoś przyjdzie z własnym sprzętem, to w sąsiedztwie kortów ziemnych, będzie też miał alternatywę do gry w inną odmianę tenisa.
Ponadto Stowarzyszenie Trochę Kultury! w tym roku chce na ul. Śniadeckich, gdzieś w sąsiedztwie kościoła, ustawić regał książkowy, na którym będzie można zostawiać już przeczytane pozycje, tak, aby mogły się z nimi zapoznawać kolejne osoby.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku stowarzyszenie doprowadziło do zamontowania na rynku w Żninie stołu do gry w szachy. Jak do tej pory jednak raczej nie widuje się przy tym stole żadnych osób oddających się królewskiej grze.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1371 (21/2018)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.