Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Najnowsze artykuły

loading...
Najnowsze artykuły

Najnowsze - uroczystości

loading...
Najnowsze - uroczystości

Najnowsze - w szkole

loading...
Najnowsze - w szkole

Najnowsze - na sygnale

loading...
Najnowsze - na sygnale

Najnowsze - sport

loading...
Najnowsze - sport
loading...
  Drogi
  Kultura
  Zdrowie
  Polityka

Funkcjonariusze żnińskiej komendy zatrzymali w niedzielę 58-latka z gminy Janowiec Wlkp. i 43-latka z gminy Żnin, którzy kierowali samochodami osobowymi pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi im surowa kara.  

W niedzielę (12 maja) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej zatrzymali w Janowcu Wlkp. do kontroli 58-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki opel astra. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego. Sprawdzili jego trzeźwość na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, które wskazało ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Również w niedzielę (12 maja) dzielnicowi ze żnińskiej komendy podczas kontroli drogowej w miejscowości Rydlewo zatrzymali samochód marki ford focus, gdzie kierujący 43-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości a badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto na podstawie sprawdzenia w policyjnych systemach ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni staną przed sądem. Za popełnione przestępstwa czeka ich dotkliwa kara - grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wobec sprawców takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych.

nadesłała asp. szt. Edyta Gościńska, KPP w Żninie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.